Speciální procedury

Patří sem různorodé spektrum procedur, které využívají rozdílných principů a přírodních či jiných prostředků. Působí na konkrétní zdravotní potíže nebo je lze využít jako formu zdravotní prevence.

jako léčba i jako prevence

Pro všechny věkové kategorie

Některé z procedur jsou určeny pro všechny věkové kategorie, jiné mají úzký léčebný profil a nemůže je absolvovat každý. V každém případě stojí za to je vyzkoušet. Některé mají širokospektré působení na řadu orgánů, jiné pomáhají jako forma dokonalé relaxace. 

revoluční novinka

Hyperbarická komora

Hyperbarická oxygenoterapie je unikátní léčebná metoda, která využívá pozitivní účinky inhalace kyslíku za podmínek zvýšeného atmosférického tlaku na zdraví pacientů. V našem SPA centru je naprostou novinkou od května 2021.

léčba teplem

Termoterapie

V balneologii patří mezi základní léčebné postupy a spočívá v aplikaci zábalů parafínových nebo rašelinových na určené části těla, tzn. přenos tepla probíhá přes kůži.

slatina

Slatinný obklad

Uvolňuje a regeneruje, slatina dokáže prohřát tělo pozvolna a do hloubky.

parafínové rukavičky

Parafínový zábal na ruce

Aplikuje se ponořením rukou do speciální nádoby s rozehřátým parafínem a následným zábalem (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vrstva parafínu do hloubky prohřívá malé klouby rukou, ošetřuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby a zlepšuje krevní oběh.

infračervené záření

Infralampa

Během aplikace infračerveného záření dochází k hloubkovému prohřátí ošetřovaného místa. Odstraňuje únavu a bolest, je vhodná při nachlazení. Efekt má jako jiná teploléčba.


biotronická lampa

Biolampa

Biolampa, stejně jako laser, vydává polarizovaně uspořádané záření. Ve srovnání s laserovým paprskem má pouze nižší vlnovou délku záření. Díky tomu její světlo nepůsobí pouze jako obyčejný zdroj povrchového tepla, ale má schopnost cíleně proniknout do hlubších struktur tkáně a šířit se v ní.

výplach dutiny ústní

Irigace dásní

Jedná se o masáž dásní vřídelní vodou pod tlakem; má hojivý účinek na sliznice dutiny ústní. Působí léčebně i preventivně proti onemocnění paradontózou.

pro léčbu dýchacích cest

Inhalace

Pro inhalaci se používá pára z minerální vody, jejíž vdechování zvlhčuje a pročišťuje dýchací cesty. Má hojivé účinky na sliznice postižené zánětem. 

léčba kyslíkem

Oxygenoterapie

Při oxygenoterapii se vdechuje zvlhčený vzduch obohacený na 40 - 60% kyslíkem. Zlepšuje funkci imunitního systému, srdeční činnost a stimuluje myšlení

plynová obálka

Suchá uhličitá koupel

Suchá uhličitá koupel je forma aplikace plynného oxidu uhličitého na tělo v uzavřeném plastikovém vaku. Po vstřebání plynu kůží dojde ke zlepšení prokrvení tkání a tím k urychlení hojivých a regeneračních pochodů. Mizí svalová únava, upravují se hodnoty krevního tlaku.

lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž spočívá v aplikaci střídavého přetlaku, nejčastěji na oblast dolních končetin, které jsou opatřeny speciálními návleky. Cílem je prevence a léčba žilních a lymfatických otoků, odstranění pocitu „těžkých nohou“ a projevů celulitidy.

střevní výplach

Hydrocolon

Léčebná metoda, při které se konečníkem aplikuje voda. Procedura vede k pročištění tlustého střeva. Procedura je prováděna šetrně a pacienty je dobře tolerována.