Hyperbarická komora

Hyperbarická oxygenoterapie je unikátní léčebná metoda, spočívající v inhalačním podávání čistého kyslíku za podmínek zvýšeného atmosférického tlaku.

revoluční řešení široké škály zdravotních problémů a poúrazových stavů

Jak funguje hyperbarický kyslík

Během pobytu v hyperbarické komoře dýchá pacient čistý léčivý kyslík, který se pomalu rozpouští v krevní plazmě. Se stoupajícím tlakem v komoře roste i množství rozpuštěného kyslíku v plazmě. V hyperbarické komoře je tedy kyslík v těle pacienta přenášen nejen červenými krvinkami, ale také krevní plazmou.

hyperbarická terapie kyslíkem

Více kyslíku znamená více energie pro Vaše tělo

Při hyperbarické kyslíkové terapii je čištěný kyslík inhalován za vysokých atmosférických podmínek. Funguje podle velmi jednoduchého a přirozeného fyzikálního zákona: větší tlak umožňuje, aby se více plynu snadno rozpustilo v tekutinách, což zvyšuje koncentraci kyslíku v těle a zmírňuje účinky nedostatku kyslíku.

Co léčí hyperbarická komora?

Hyperbarickou kyslíkovou terapii může absolvovat kterýkoli pacient bez ohledu na věk. Na základě individuálního zdravotního stavu klienta léčbu v kyslíkové komoře indikuje náš lékař. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře chrání před rozvojem infarktu, mrtvice a akutních respiračních onemocnění. Pro dosažení ideálních účinků doporučuje náš lékař absolvovat sérii alespoň pěti procedur.

Mezi kontraindikace léčby hyperbarickým kyslíkem patří: epilepsie, onkologie v posledních pěti letech, klaustrofobie, onemocnění srdce a oběhového systému, hypertenze (nad 160/110), kardiostimulátor, plicní embolie, chudokrevnost, gravidita

Chronické onemocnění dýchacích cest

Postcovidový syndrom

Poruchy učení

Stavy po invazivních cévních výkonech

Poškození mozku z nedostatku kyslíku

Plynovou embolii

Podporuje imunitní systém

Poruchy trávicího traktu 

Popáleniny

Působí proti stárnutí

Diabetické rány

Otravu oxidem uhelnatým a otravu kouřem

Únavový syndrom

Ischemická onemocnění dolních končetin

Roztroušenou sklerózu

Pooperační hojení ran

Mozkovou obrnu

Stavy po cévních příhodách mozku

Pro více informací a ambulantní objednávky vyplňte prosím formulář a my se Vám rádi ozveme

hyperbarická komora

Když jiná léčba nestačí

Hyperbarické kyslíkové terapii byla v posledních letech ve světě věnována velká pozornost. Její použití je často indikováno v případech, kdy jiné terapeutické metody selhaly. Hyperbarická kyslíková terapie je léčebná metoda, která často překvapivě rychle zlepšuje vážné zdraví pacientů.