Vedlejší procedury

PŘÍSTROJOVÁ TRAKČNÍ TERAPIE

Trakce

Trakční terapie spočívá v natahování v ose kloubu a vykonává se pomocí speciálního zařízení, kde se nastavuje nejen síla tahu a trvání celé procedury, ale také dynamického tahu a klidového intervalu.

LÉČEBNÉ LASEROVÉ PAPRSKY

Laser

Laser vyzařuje elektromagnetické záření ve formě paprsku, který je polarizovaný, koherentní a minimálně rozbíhavý. Jeho účinky jsou především biostimulační, analgetické a protizánětlivé.

PLYNOVÉ INJEKCE 

Pneumopunktura

Jedná se také o reflexní metodu – využívá kombinace efektu akupunktury a lokální aplikace CO2 podkožně, neboli plynových injekcí. Dochází k uvolnění bolestivých syndromů a funkčních poruch.

MAGNET 

Magnetoterapie

Urychluje hojení, působí proti bolesti a má protizánětlivý účinek.

LÉČEBNÝ ULTRAZVUK 

Ultrazvuk

Principem léčebného ultrazvuku je mechanické vlnění a tvorba tepla hluboko v tkáních. Zlepšuje prokrvení a výživu tkání, působí proti bolesti.

ELEKTRO

Elektroléčba

Elektroterapie využívá elektrický proud různé frekvence, intenzity a polarity k léčení. Působí na uvolnění svalového napětí, snižuje bolest, zlepšuje prokrvení a působí proti otokům.

LÉČEBNÝ TĚLOCVIK

Skupinový léčebný tělocvik

Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Léčebný tělocvik nabízíme jak ve skupině tak individuální formou.

skupinový tělocvik ve vodě

Léčebné cvičení v bazénu

Spojuje výhody cvičení a pobytu v teplé vodě. Pomáhá relaxaci, voda odlehčuje kloubům a cvičení je tak snadnější.

PARAFÍNOVÉ RUKAVIČKY

Parafínový zábal na ruce

Aplikuje se ponořením rukou do speciální nádoby s rozehřátým parafínem a následným zábalem (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vrstva parafínu do hloubky prohřívá malé klouby rukou, ošetřuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby a zlepšuje krevní oběh.

VÝPLACH DUTINY ÚSTNÍ

Irigace dásní

Jedná se o masáž dásní vřídelní vodou pod tlakem; má hojivý účinek na sliznice dutiny ústní. Působí léčebně i preventivně proti onemocnění paradontózou.

PRO LÉČBU DÝCHACÍCH CEST

Inhalace

Pro inhalaci se používá pára z minerální vody, jejíž vdechování zvlhčuje a pročišťuje dýchací cesty. Má hojivé účinky na sliznice postižené zánětem. 

LÉČBA KYSLÍKEM

Oxygenoterapie

Při oxygenoterapii se vdechuje zvlhčený vzduch obohacený na 40 - 60% kyslíkem. Zlepšuje funkci imunitního systému, srdeční činnost a stimuluje myšlení.

PLYNOVÁ OBÁLKA

Suchá uhličitá koupel

Suchá uhličitá koupel je forma aplikace plynného oxidu uhličitého na tělo v uzavřeném plastikovém vaku. Po vstřebání plynu kůží dojde ke zlepšení prokrvení tkání a tím k urychlení hojivých a regeneračních pochodů. Mizí svalová únava, upravují se hodnoty krevního tlaku.

INFRAČERVENÉ ZÁŘENÍ

Infralampa

Během aplikace infračerveného záření dochází k hloubkovému prohřátí ošetřovaného místa. Odstraňuje únavu a bolest, je vhodná při nachlazení. Efekt má jako jiná teploléčba.

BIOTRONICKÁ LAMPA

Biolampa

Biolampa, stejně jako laser, vydává polarizovaně uspořádané záření. Ve srovnání s laserovým paprskem má pouze nižší vlnovou délku záření. Díky tomu její světlo nepůsobí pouze jako obyčejný zdroj povrchového tepla, ale má schopnost cíleně proniknout do hlubších struktur tkáně a šířit se v ní.

Prokrvení a zlepšení buněčného metabolismu

Skotské střiky

Střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky. 

pro prokrvení 

Vířivá koupel dolních končetin

Koupel ve vodě o teplotě 37 °C s výrazným mechanickým účinkem. Při koupeli dochází k masáži dolních končetin proudem vody proudící pod tlakem z trysek.

POSÍLENÍ KREVNÍHO OBĚHU

Kneippova koupel

Střídáním chladových a tepelných podnětů na dolní končetiny se zlepšuje jejich prokrvení, následně dochází k relaxaci a zklidnění.

ČTYŘKOMOROVÁ GALVANICKÁ KOUPEL

Hydrogalvan

Elektroprocedura, při které působí na tělo stejnosměrný galvanický proud ve vodním prostředí. Pomáhá při poúrazových stavech, onemocnění tepen, žil a lymfatických cév, ischemické chorobě, zánětlivých nervových onemocněních a dalších.