Rehabilitace a elektroléčba

Rehabilitace obnovuje porušené funkce pohybového aparátu. Využíváme přitom různých metod a prostředků, od manuálních po přístrojové. K aplikaci fyzikální terapie a elektroterapie je naše oddělení St. Joseph´s Spa vybaveno moderními přístroji od společnosti BTL. 

rehabilitace

Pro správnou funkci pohybového aparátu

Správné využití metod léčebné rehabilitace zlepšuje a zkvalitňuje pohybový aparát, zmírňuje bolest, snižuje únavu svalů a dokáže zlepšit i paměťové schopnosti. 

na doporučení lékaře

Rehabilitace 

Většinu rehabilitačních procedur, které poskytujeme, lze absolvovat pouze na základě lékařského vyšetření.

cvičení s vahou vlastního těla

Therapy Master

Speciální forma individuální léčebné tělesné výchovy. Klient je sám aktivní, pracuje s váhou vlastního těla, kdy se využívá změny těžiště k zlehčení či ztížení cvičební pozice.

léčebný tělocvik

Individuální či skupinový

Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Léčebný tělocvik nabízíme jak ve skupině tak individuální formou.

léčebný tělocvik ve vodě

Léčebné cvičení v bazénu

Spojuje výhody cvičení a pobytu v teplé vodě. Pomáhá relaxaci, voda odlehčuje kloubům a cvičení je tak snadnější.

reflexní terapie 

Reflexní masáž

Vysoce specializovaný rehabilitační výkon prováděný našimi špičkovými fyzioterapeuty. Základem je rozdělení lidského těla na reflexní zóny a určení reflexních bodů, po jejichž stlačení dochází k utlumení bolestí a dokonce k obnovení přirozených a správných funkcí postižených orgánů. 

reflexní zóny

Reflexní masáž plosky nohy

Využívá tlaku a masáží reflexních zón na chodidle na chodidle s příslušnými orgány těla. Určuje se kombinace, intenzita a sled masáží – působí na obě chodidla a sleduje se reakce v průběhu reflexní masáže a v období mezi ošetřeními.

plynové injekce

Pneumopunktura

Jedná se také o reflexní metodu – využívá kombinace efektu akupunktury a lokální aplikace CO2 podkožně, neboli plynových injekcí. Dochází k uvolnění bolestivých syndromů a funkčních poruch.

přístrojová trakční terapie

Trakce

Trakční terapie spočívá v natahování v ose kloubu a vykonává se pomocí speciálního zařízení, kde se nastavuje nejen síla tahu a trvání celé procedury, ale také dynamického tahu a klidového intervalu.

léčebné laserové paprsky

Laser

Laser vyzařuje elektromagnetické záření ve formě paprsku, který je polarizovaný, koherentní a minimálně rozbíhavý. Jeho účinky jsou především biostimulační, analgetické a protizánětlivé.


léčba elektrickou energií

Elektroléčba (elektroterapie)

Elektroléčba využívá elektrický proud, magnetické pole nebo mechanickou energii v podobě ultrazvuku či rázové vlny k léčebným účelům. Tyto procedury lze absolvovat pouze na základě lékařského vyšetření.

magnet

Magnetoterapie

Urychluje hojení, působí proti bolesti a má protizánětlivý účinek.

neinvazivní Laser

Laser

Neinvazivní laser je využíván především pro efekty: biostimulační, analgetický a protizánětlivý, Dále má účinek: baktericidní, viricidní, antiedematózní a vazodilatační.

léčebný ultrazvuk

Ultrazvuk

Principem léčebného ultrazvuku je mechanické vlnění a tvorba tepla hluboko v tkáních. Zlepšuje prokrvení a výživu tkání, působí proti bolesti.

biotronická lampa

Biolampa

Biolampa, stejně jako laser, vydává polarizovaně uspořádané záření. Má schopnost cíleně proniknout do hlubších struktur tkáně a šířit se v ní. 

čtyřkomorová galvanická koupel

Hydrogalvan

Elektroprocedura, při které působí na tělo stejnosměrný galvanický proud ve vodním prostředí. Pomáhá při poúrazových stavech, onemocnění tepen, žil a lymfatických cév, ischemické chorobě, zánětlivých nervových onemocněních a dalších.

rázová vlna

Rázová vlna

Úspěšně se používá k léčbě tenisového lokte, k ošetření patní ostruhy, syndromu bolestivého ramene a karpálního tunelu, zánětu Achillovy šlachy a dalších. 

elektro

Elektroléčba

Elektroterapie využívá elektrický proud různé frekvence, intenzity a polarity k léčení. Působí na uvolnění svalového napětí, snižuje bolest, zlepšuje prokrvení a působí proti otokům.