Koupele a vodoléčba

Vodoléčba neodmyslitelně patří ke karlovarskému léčení a významně tak doplňuje léčivé účinky pitné kúry. Hotel Royal Regent jako jeden z mála karlovarských hotelů využívá pro koupele i jiné procedury vzácnou karlovarskou minerální vodu, efekt léčení se tím výrazně posiluje. 

koupele

Poznejte léčivou sílu vřídelní vody

Poskytujeme léčebné i relaxační koupele v čisté minerální vodě i koupele přísadové jako je rašelinová, ovesná, vinná, jodobromová nebo bylinná koupel. Každá má specifické zdravotní účinky.

Blahodárné koupele

Koupele uvolňují svalové i psychické napětí, zmírňují bolesti kloubů a páteře a prokrvují tkáně. Urychlují hojení některých kožních projevů, jsou vhodné pro úpravu krevního tlaku, zmírnění bolestí kloubů a páteře či hojení některých kožních projevů.

přímo z vřídla

Vřídelní koupel

K přípravě koupele se využívá přírodního léčivého zdroje, minerální vřídelní vody.

Koupel s CO2

Uhličitá koupel

Na kůži se usazují drobné bublinky CO2, který proniká kůží do těla. Zpomaluje činnost srdce, snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh

Ovesná 

Ovesná koupel

Koupel přispívá k celkové relaxaci a regeneraci. Je vhodná pro děti i dospělé s velmi atopickou a suchou pokožkou.

perlička 

Perličková koupel

Spojuje v sobě dokonalou relaxaci ve vodě s jemnou masáží vzduchovými bublinami.

Vinná 

Vinná koupel

Koupel obsahuje pravé červené víno v kombinaci s olejovou složkou – hroznovým/vinným olejem, který je zdrojem přírodních antioxidantů.

jodobromová 

Jodobromová koupel

Napomáhá při poúrazových stavech pohybového ústrojí, gynekologických onemocněních, hypertenzi, revmatických onemocněních, artróze, Bechtěrevově chorobě, respiračních a kožních onemocněních.

kleopatra 

Koupel Kleopatra

Tato relaxační koupel je vhodná pro suchou pokožku. Je velice vyživující, příjemně voní, její jedinečné aroma sami připravujeme. "Medová Kleopatra" obsahuje medové oleje.

svatý josef 

Koupel Sv. Josefa

Relaxační koupel s minerální vodou a bylinnými přísadami. Teplota koupele je 34 – 37 °C. Koupel je relaxační, prohřívací, příjemně aromatizovaná.

čokoládová

Čokoládová koupel

Unikátní koupel s minerální vodou. Koupel má relaxační účinky a blahodárně působí na pokožku a tělo jako celek. Kromě toho čokoládová lázeň prokazatelně přispívá k boji proti celulitidě.

S LEVANDULÍ

Levandulová koupel

Speciální levandulová koupel s minerální vodou zklidňuje mysl, uvolňuje tělo a blahodárně působí na pokožku.

s rašelinou

Rašelinová koupel

Hypertermní procedura, která je vhodná zejména u revmatických onemocnění.


voda, která léčí

Vodoléčba

Vodní procedury působí příznivě na nemoci pohybového aparátu, poruchy prokrvení, poruchy neurovegetativního rázu. Mají vliv také na zvyšování fyzické i psychické odolnosti. 

pro příjemné uvolnění

Podvodní masáž

Spojuje účinky teplé koupele a masáže ve vodním prostředí a uleví od bolesti zad a kloubů. Jedná se o příjemnou masáž, kdy klient leží ve vaně naplněné vodou o teplotě 37 °C.

masážní vana

Hydroxeur

Masáž a stimulace jednotlivých bodů nacházejících se na zádech, dolních a horních končetinách. Je možné stimulovat konkrétní místo – např. dolní končetiny, celé tělo atd. proudem vody ve vodní lázni.

masážní vana 

Vortex Flow

Teplota koupele je 34°C – 37°C, jedná se o vířivou koupel, obdobu hydroxeru, masírování není postupné, ale najednou celotělové.

pro prokrvení 

Vířivá koupel dolních končetin

Koupel ve vodě o teplotě 37 °C s výrazným mechanickým účinkem. Při koupeli dochází k masáži dolních končetin proudem vody proudící pod tlakem z trysek.

Prokrvení a zlepšení buněčného metabolismu

Skotské střiky

Střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky. 

posílení krevního oběhu

Kneippova koupel

Střídáním chladových a tepelných podnětů na dolní končetiny se zlepšuje jejich prokrvení, následně dochází k relaxaci a zklidnění.