Koupele a vodoléčba

Vodoléčba neodmyslitelně patří ke karlovarskému léčení a významně tak doplňuje léčivé účinky pitné kúry. Hotel Royal Regent jako jeden z mála karlovarských hotelů využívá pro koupele i jiné procedury vzácnou karlovarskou minerální vodu, efekt léčení se tím výrazně posiluje. 

koupele

Poznejte léčivou sílu vřídelní vody

Poskytujeme léčebné i relaxační koupele v čisté minerální vodě i koupele přísadové jako je rašelinová, ovesná, vinná, jodobromová nebo bylinná koupel. Každá má specifické zdravotní účinky.

Blahodárné koupele

Koupele uvolňují svalové i psychické napětí, zmírňují bolesti kloubů a páteře a prokrvují tkáně. Urychlují hojení některých kožních projevů, jsou vhodné pro úpravu krevního tlaku, zmírnění bolestí kloubů a páteře či hojení některých kožních projevů.

přímo z vřídla

Vřídelní koupel

K přípravě koupele se využívá přírodního léčivého zdroje, minerální vřídelní vody.

Koupel s CO2

Uhličitá koupel

Na kůži se usazují drobné bublinky CO2, který proniká kůží do těla. Zpomaluje činnost srdce, snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh

Ovesná 

Ovesná koupel

Koupel přispívá k celkové relaxaci a regeneraci. Je vhodná pro děti i dospělé s velmi atopickou a suchou pokožkou.

perlička 

Perličková koupel

Spojuje v sobě dokonalou relaxaci ve vodě s jemnou masáží vzduchovými bublinami.

Vinná 

Vinná koupel

Koupel obsahuje pravé červené víno v kombinaci s olejovou složkou – hroznovým/vinným olejem, který je zdrojem přírodních antioxidantů.

jodobromová 

Jodobromová koupel

Napomáhá při poúrazových stavech pohybového ústrojí, gynekologických onemocněních, hypertenzi, revmatických onemocněních, artróze, Bechtěrevově chorobě, respiračních a kožních onemocněních.

kleopatra 

Koupel Kleopatra

Tato relaxační koupel je vhodná pro suchou pokožku. Je velice vyživující, příjemně voní, její jedinečné aroma sami připravujeme. 

svatý josef 

Koupel Sv. Josefa

Relaxační koupel s minerální vodou a bylinnými přísadami. Teplota koupele je 34 – 37 °C. Koupel je relaxační, prohřívací, příjemně aromatizovaná.

čokoládová

Čokoládová koupel

Unikátní koupel s minerální vodou. Koupel má relaxační účinky a blahodárně působí na pokožku a tělo jako celek. Kromě toho čokoládová lázeň prokazatelně přispívá k boji proti celulitidě.

s rašelinou

Rašelinová koupel

Hypertermní procedura, která je vhodná zejména u revmatických onemocnění.


voda, která léčí

Vodoléčba

Vodní procedury působí příznivě na nemoci pohybového aparátu, poruchy prokrvení, poruchy neurovegetativního rázu. Mají vliv také na zvyšování fyzické i psychické odolnosti. 

pro příjemné uvolnění

Podvodní masáž

Spojuje účinky teplé koupele a masáže ve vodním prostředí a uleví od bolesti zad a kloubů. Jedná se o příjemnou masáž, kdy klient leží ve vaně naplněné vodou o teplotě 37 °C.

masážní vana

Hydroxeur

Masáž a stimulace jednotlivých bodů nacházejících se na zádech, dolních a horních končetinách. Je možné stimulovat konkrétní místo – např. dolní končetiny, celé tělo atd. proudem vody ve vodní lázni.

masážní vana 

Vortex Flow

Teplota koupele je 34°C – 37°C, jedná se o vířivou koupel, obdobu hydroxeru, masírování není postupné, ale najednou celotělové.

pro prokrvení 

Vířivá koupel dolních končetin

Koupel ve vodě o teplotě 37 °C s výrazným mechanickým účinkem. Při koupeli dochází k masáži dolních končetin proudem vody proudící pod tlakem z trysek.

Prokrvení a zlepšení buněčného metabolismu

Skotské střiky

Střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky. 

posílení krevního oběhu

Kneippova koupel

Střídáním chladových a tepelných podnětů na dolní končetiny se zlepšuje jejich prokrvení, následně dochází k relaxaci a zklidnění.