Novinky — 01. května 2021

Hyperbarická komora

Jedinečná novinka v našem léčebném oddělení St. Joseph´s Spa.

léčba čistým kyslíkem

Jak funguje hyperbarický kyslík

Během pobytu v hyperbarické komoře dýchá pacient čistý léčivý kyslík, který se pomalu rozpouští v krevní plazmě. Se stoupajícím tlakem v komoře roste i množství rozpuštěného kyslíku plazmě. V hyperbarické komoře je tedy kyslík v těle pacienta přenášen nejen červenými krvinkami, ale také krevní plazmou.

hyperbarická terapie kyslíkem

Více kyslíku znamená více energie pro Vaše tělo

Při hyperbarické kyslíkové terapii je čištěný kyslík inhalován za vysokých atmosférických podmínek. Funguje podle velmi jednoduchého a přirozeného fyzikálního zákona: větší tlak umožňuje, aby se více plynu snadno rozpustilo v tekutinách, což zvyšuje koncentraci kyslíku v těle a zmírňuje účinky nedostatku kyslíku.

Co léčí hyperbarická komora?

Hyperbarickou kyslíkovou terapii může absolvovat kterýkoli pacient bez ohledu na věk. Na základě individálního zdravotního stavu klienta léčbu v kyslíkové komoře indikuje náš lékař. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře chrání před rozvojem infarktu, mrtvice a akutních respiračních onemocnění.

Diabetické rány

Ischemická onemocnění dolních končetin

Autismus a poruchy učení

Stavy po invazivních cévních výkonech

Poškození mozku z nedostatku kyslíku

Plynovou embolii

Roztroušenou sklerózu

Závažné bakteriální infekce měkkých tkání

Popáleniny

Mozkovou obrnu

Neuroblastom

Otravu oxidem uhelnatým a otravu kouřem

Stavy po cévních příhodách mozku

Osteomyelitidu

Podporuje imunitní systém

Pooperační hojení ran

Únavový syndrom

Působí proti stárnutí

hyperbarická komora

Když jiná léčba nestačí

Hyperbarické kyslíkové terapii byla v posledních letech ve světě věnována velká pozornost. Její použití je často indikováno v případech, kdy jiné terapeutické metody selhaly. Hyperbarická kyslíková terapie je léčebná metoda, která často překvapivě rychle zlepšuje vážné zdraví pacientů.